Skip to content

Audience Media Group / Blog / (BLOG) Generacja Z, czyli pokolenie streamingu

(BLOG) Generacja Z, czyli pokolenie streamingu

18.06.2023

W tegorocznej edycji Raportu Strategicznego „Internet 2022 / 2023”, przygotowanego przez IAB, ukazał się artykuł o pokoleniu streamingu autorstwa Jacka Pecko, head of technology w Audience Media Group.


Generacja Z jest kluczową grupą odbiorców streamingu, lecz 37% przedstawicieli tego pokolenia – według raportu GWI – chce ograniczyć liczbę abonamentów. Na szczęście dla serwisów streamingowych jest kilka rozwiązań, które mogą utrzymać zainteresowanie „zetek”. Sprawdźmy więc, jakie są preferencje konsumenckie pokolenia „cyfrowych tubylców”.

Już za chwilę staną się największą i jednocześnie kluczową grupą konsumentów. Od czasów baby boomu stanowią bowiem – według szacunków ONZ – najliczniejszą kohortę demograficzną. To pokolenie z rosnącą siłą nabywczą, które wchodzi właśnie na rynek pracy i zaczyna zarabiać własne
pieniądze. Mowa o generacji Z – populacji, która w 2020 roku wynosiła już ponad 2,6 mld ludzi na całym świecie, a do 2030 roku – według badań McKinsey – będzie stanowiła 30% globalnej siły roboczej. Aby uchwycić potencjał tej rosnącej kohorty, już dzisiaj musimy nawiązać relację z „zetkami” i upewnić się, że spełniamy ich cyfrowe oczekiwania. Sprawdźmy więc, jakie są preferencje konsumenckie pokolenia Z w obszarze streamingu.

Cały artykuł dostępny jest w Raporcie Strategicznym IAB „Internet 2022 / 2023”.
Link do raportu w PDF (str. 55)
Link do raportu online.

Wybierz usługę, która Cię interesuje i napisz do nas!

    reklama wideo onlinereklama audio onlinekampania displayperformance marketinge-mail marketingInne