Skip to content

_CSR_Wspieramy pszczoły

Audience Media Group – jak każda firma – chce prężnie działać, rozwijać się i inwestować w nowe rozwiązania. Biznes nie funkcjonuje jednak w oderwaniu od środowiska naturalnego. Co więcej, to co robimy dzisiaj ma wpływ na życie przyszłych pokoleń. Chcemy chociaż w małym stopniu pomóc w tworzeniu zdrowszego ekosystemu dla siebie i innych. Dlatego część środków, które zarabiamy, przekazujemy na budowę uli.

_CSR_CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O PSZCZOŁACH?

Ponad 140 gatunków roślin ogrodniczych, ok. 50 rodzajów roślin uprawnych, więcej niż 60 typów krzewów i drzew owocowych oraz prawie 50 gatunków roślin zielarskich – to wszystko zapylają pszczoły. To najbardziej aktywni zapylacze w ekosystemie. Brak pszczół może spowodować obniżenie zbiorów o nawet 80%. Pszczoły są niezastąpione!

Lubisz rano zjeść kanapkę z miodem, na deser świeże owoce, a na lunch smaczną sałatkę? My też lubimy! Pomagaj więc pszczołom razem z nami! Zobacz, jak to zrobić.

_CSR_Nasza pasieka

Z czego są nasze miody?

Pszczoły zbierają nektar z akacji, lipy i rzepaku, bo właśnie w takim otoczeniu ustawione są nasze ule. W pozostałych okresach (kiedy nie kwitną wyżej wspomniane pożytki) zbieramy miód wielokwiatowy. Pszczoły z roślin zbierają również pyłek kwiatowy, który służy im do karmienia młodych pszczół.

Jak duża jest nasza pasieka?

Aktualnie w pasiece jest 50 pszczelich rodzin. Jedna rodzina = jeden ul. W okresie letnim, w bardzo silnych rodzinach, jest 70-80 tys. pszczół. Jesienią w przeciętnej rodzinie pszczelej jest od 20 do 50 tys. pszczół.

Ile żyją pszczoły?

Wiosenne i letnie pszczoły robotnice żyją średnio 36-40 dni, jesienne mogą żyć od 6 do 9 miesięcy.

Kiedy pobieramy miód?

Czas i ilość zbieranego miodu zależy od okresu, w którym założymy ul. Jeśli ul zostanie założony do połowy maja, to pszczoły mają dużo pokarmu i mogą szybko się rozmnażać. Pozwala to na pierwszy zbiór miodu w lipcu. Jeżeli rodzina pszczela zostanie założona później, miodobranie będzie dopiero w następnym roku.

_Jesteś zainteresowany skuteczną kampanią digitalową?

Wybierz usługę, która Cię interesuje i napisz do nas!

    reklama wideo onlinereklama audio onlinekampania displayperformance marketinge-mail marketingInne