Skip to content

Audience Media Group / Blog / (BLOG) Różnorodność i inkluzywność w reklamie internetowej

(BLOG) Różnorodność i inkluzywność w reklamie internetowej

05.07.2023

Firma Integral Ad Science (IAS) przeprowadziła ankietę internetową wśród amerykańskich konsumentów, aby lepiej zrozumieć ich postawy wobec różnorodności oraz inkluzywności (D&I) dotyczące tych zagadnień w reklamie cyfrowej. Poniżej prezentujemy najciekawsze dane z raportu.


Firma Integral Ad Science (IAS) przeprowadziła ankietę internetową wśród amerykańskich konsumentów, aby lepiej zrozumieć ich postawy wobec różnorodności oraz inkluzywności (D&I) w reklamie cyfrowej.

Przeprowadzona ankieta bada, dlaczego różnorodność ma znaczenie w reklamie oraz w jaki sposób inkluzywne komunikaty wpływają na nastroje konsumentów, ich otwartość i zachowania zakupowe. Raport uwzględnia również informacje, w jaki sposób na konsumentów wpływa kontekst reklamy. 

Pojęcia takie jak diversity & inclusion – według twórców raportu – powinny zajmować centralne miejsce, ponieważ konsumenci naciskają na marki, aby odzwierciedlały współczesną kulturę w swoich działaniach marketingowych.

Najciekawsze dane z raportu “Diversity & inclusion”

74% konsumentów uważa, że różnorodność oraz inkluzywność w reklamie cyfrowej są ważne.

Ponad połowa konsumentów (56%) aktywnie konsumuje treści związane z “diversity & inclusion” i zgadza się ze stwierdzeniem: “Kształcę się i lubię czytać artykuły oraz konsumować treści na tematy związane z kwestiami różnorodności i integracji”. 

Prawie dwie trzecie konsumentów myśli, że ich działania mają znaczący wpływ na wspieranie wysiłków na rzecz różnorodności i prawie połowa zmieniła swoje nawyki zakupowe, aby wspierać “diversity & inclusion”.

62% konsumentów uważa, że marki powinny angażować się na szerszą skalę w rozmowy dotyczące działań D&I. Marki powinny uwzględniać w swoich kampaniach wiele czynników D&I, zwłaszcza kwestie dotyczące rasy, pochodzenia etnicznego i wieku.

55% konsumentów uważa, że marki wykorzystują różnorodność w reklamie jedynie w celu wzrostu zysków.

82% konsumentów uważa, że marki powinny umieszczać swoje reklamy w otoczeniu treści, które promują różnorodność. 

56% konsumentów prawdopodobnie zaangażowałoby się w reklamę, która pojawia się obok treści promujących różnorodność i inkluzywność. Zdaniem konsumentów, umieszczanie reklam w pobliżu treści, które sprzeciwiają się wysiłkom D&I negatywnie wpływa na ich skuteczność. 45% konsumentów prawdopodobnie zmieniłoby lub zbojkotowało marki, które mają słabe wartości D&I.

55% konsumentów uważa, że reklamodawcy są najbardziej odpowiedzialni za rodzaj treści, w kontekście których wyświetlają się reklamy.

Raport można pobrać na stronie www.integralads.com


Zdjęcie: rawpixel.com / Freepik

Wybierz usługę, która Cię interesuje i napisz do nas!

    reklama wideo onlinereklama audio onlinekampania displayperformance marketinge-mail marketingInne