Skip to content

Audience Media Group / Blog / (BLOG) Brand safety, reklama wideo czy sztuczna inteligencja…

(BLOG) Brand safety, reklama wideo czy sztuczna inteligencja…

28.03.2023

“Czy konsumenci polubili już reklamę wideo online? To za dużo powiedziane… Rzeczywiście jednak w przypadku niektórych usług akceptują ją w większym stopniu niż w odniesieniu do innych”.

W tegorocznej edycji Trend Booka, przygotowanego przez redakcję portalu Nowy Marketing ukazał się wywiad z Agatą Florczak, business integration managerem w Audience Media Group.  Agata opowiada w nim o tym, czy w 2023 roku to nadal wideo będzie napędzać e-reklamę oraz jakie wyzwania stoją przed reklamodawcami i wydawcami.

Czy w 2023 roku to wideo nadal będzie napędzać e-reklamę?

Wszystko na to wskazuje. W ciągu ostatnich kilku lat wideo stało się jednym z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych. Powodem jest oczywiście ogromny wzrost zainteresowania treściami wideo wśród konsumentów.

W 2022 roku, według danych firmy Oberlo, każdego tygodnia prawie 93% globalnych użytkowników sieci konsumowało content wideo. Mówimy o różnych jego formatach, w tym m.in. o krótkich treściach, których popularyzacja jest oczywiście zasługą TikToka. Z trendu tego korzystają jednak i inne platformy społecznościowe, a także wydawcy. Według Global Web Index aż 51% użytkowników platform społecznościowych w ciągu jednego tygodnia obejrzało co najmniej jeden film poniżej 10 minut. Co ważne, na popularności nie tracą jednak również dłuższe treści. Z raportu GWI wynika, że 39% użytkowników deklaruje obejrzenie jednego takiego filmu online w ciągu ostatniego tygodnia. Według przewidywań Google’a, do 2025 roku treści wideo będą stanowiły aż 80% całkowitej aktywności użytkowników w sieci.Cały wywiad dostępny w linku: Trendbook 2023: Brand safety, czy sztuczna inteligencja – czeka nas ciekawy i pełen wyzwań rok 2023

Wybierz usługę, która Cię interesuje i napisz do nas!

    reklama wideo onlinereklama audio onlinekampania displayperformance marketinge-mail marketingInne