Skip to content

Audience Media Group / Press office / Audience Media Group w Raporcie Strategicznym IAB

Audience Media Group w Raporcie Strategicznym IAB

24.05.2024

Najnowszy Raport Strategiczny Internet 2023/2024, wydany przez IAB Polska, kompleksowo przedstawia podsumowanie 2023 roku, analizy ekspertów oraz prognozy dotyczące dynamicznego rozwoju branży internetowej na 2024.

W roku 2023 rynek reklamy cyfrowej w Polsce przyspieszył tempo rozwojowe w porównaniu do roku wcześniejszego, a jego wartość zwiększyła się o ponad 870 mln zł, osiągając poziom prawie 7,8 mld zł.
Internet wciąż jest kluczowym motorem napędowym rynku mediów odpowiadającym w roku 2023 za ponad dwie trzecie wzrostu całego segmentu komunikacji. Dominującym formatem jest nadal reklama graficzna, która – pomimo mniejszej dynamiki od innych formatów – w roku 2023 wypracowała prawie jedną trzecią wzrostu.

Jednym z tematów poruszanych na łamach raportu jest reklama wideo online. Zapraszamy do przeczytania publikacji autorstwa Pawła Sypczuka, CEO Audience Media Group “Klatka po klatce, czyli targetowanie kontekstowe w reklamie wideo”.

Reklama publikowana w odpowiednim kontekście jest skuteczniejsza. Już w 2016 roku, według raportu „The Power of Relevance: Content, Context and Emotions”, 63% badanych wyrażało chęć zakupu produktu po zobaczeniu reklamy kontekstowej.

Dlaczego więc dopiero dzisiaj – według raportu „Global Contextual Advertising Industry” – prognozuje się rozwój tej metody targetowania i wzrost globalnej wartości rynku reklamy kontekstowej do 562,1 miliardów dolarów w 2030 r.? Odpowiedź na powyższe pytanie

Cały artykuł można przeczytać w linku poniżej.

Choose the service that interests you and write to us!

    online video advertisingonline audio advertisingdisplay campaignperformance marketinge-mail marketingother